środa, 21 października 2009

recyklingowa moda

Cieszę się, że w końcu mam przyjemność zaprezentować kilka zdjęć
z sesji zdjęciowej, w której mieliśmy okazje brać udział jako fotograficy:)Zdjęcia przedstawiają kolekcję pt. "Trzy fazy życia",
zaprojektowaną i wykonaną przez naszą koleżankę -
niezwykle uzdolnioną, bardzo wrażliwa artystkę - Basię Koczur.
Kolekcja znalazła się w finale konkursu RE-ACT Fashion Show.

Kreacje wykonane są z PaPiERu!!!
(pochodzącego z kolorowych magazynów)

Są baaardzo misterne i naprawdę robią wrażenie.

Inspiracją było dla Basi MaLArStwO.
Punktem wyjścia jest symbolika obrazu "Trzy fazy życia ludzkiego" Gustava Klimta, którą Barbara odniosła do życia PrZeDMiOtU. Elementy o geometrycznych formach oddają sposób nakładania farb przez Klimta, jego technikę, tworząc strukturę z zachowaniem kolorystyki.
Te trzy stroje pokazują proces degradacji przedmiotu, pojawia się ażur, który nawiązuje również do nie dokończonych obrazów mistrza. Tytuł kolekcji mówi też o potrzebie wzmocnienia idei recyklingu poprzez produkcję danego wyrobu w sposób, który zapewni mu chemiczną i formalną przyszłość w pełni bezpieczną dla środowiska naturalnego.


4 komentarze:

 1. o mamo.. to jest niesamowite.. ale to tak z gazety..? szok normalnie..

  OdpowiedzUsuń
 2. W życiu nie pomyślałam,że jest to papier,ekstra

  OdpowiedzUsuń
 3. szok! o.O
  ale że z papieru??
  ...

  a zdjęcia świetne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z papieru, przysięgam! macałam nawet;) Na zdjęciach kreacje wyglądają trochę jakby były wykonane z metalowych blaszek, ale to są kawałeczki papieru powycinane z kolorowych magazynów i podklejone tekturkami aby przetrwały liczne pokazy mody, wystawy, sesje zdjęciowe i jeszcze koncert Marysi Sadowskiej:) Zdjęcia Marysi w recyklingowej kreacji można podejrzeć na jej oficjalnej stronie. Polecam!

  OdpowiedzUsuń